تبلیغات
انجام پایان نامه های گردشگری

 انجام پایان نامه های گردشگری

» گردشگری الکترونیک و تاثیر رسانه ها ( سه شنبه 23 خرداد 1396 )
» انجام پایان نامه های گردشگری با بهترین کیفیت توسط گروه TourismProject ( دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 )
» گردشگری و غذا ( چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 )
» انجام پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی توریسم و جغرافیا ( سه شنبه 29 فروردین 1396 )
» جزوات آموزشی و منابع دکتری گردشگری ( شنبه 9 بهمن 1395 )
» تسهیلات و امکانات توریسم ( سه شنبه 7 دی 1395 )
» تعاریف انگاره‌ی مقصد ( شنبه 20 آذر 1395 )
» طرح توجیهی اماکن گردشگری ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» اقتصاد سبز در گردشگری ( پنجشنبه 13 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه های گردشگری و جغرافیا با بهترین قیمت ها ( سه شنبه 11 آبان 1395 )
» دریای خزر و توریسم دریایی ( یکشنبه 9 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه های ترم ۹۵۱ ( سه شنبه 4 آبان 1395 )
» روایی و پایایی پرسشنامه ( شنبه 1 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه گردشگری ( دوشنبه 26 مهر 1395 )
» موضوعات پایان نامه های گردشگری ( چهارشنبه 10 شهریور 1395 )
» برندسازی و ارزش ویژه برند ( پنجشنبه 13 خرداد 1395 )
» مراحل انجام پایان نامه ها در Tourism Project ( شنبه 11 اردیبهشت 1395 )
» تعریف گردشگری سلامت و توریسم درمانی ( دوشنبه 6 اردیبهشت 1395 )
» اگروتوریسم رهیافتی جهت توسعه‌ی اقتصاد ( یکشنبه 22 فروردین 1395 )
» تکنیک و نرم افزار تاپسیس ( یکشنبه 2 اسفند 1394 )
تبلیغات

تدوین پروپزال - قسمت اول

نویسنده: ص الف دوشنبه 22 مهر 1392 دسته بندی : انجام پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی توریسم ,

گام اول در تدوین و ارائه یک طرح تحقیقاتی یا انجام پایان نامه، تدوین یک پروپزال (Proposal) خوب و علمی می باشد. در این راستا، قبل از عقد قرارداد جهت انجام هر طرح تحقیقاتی، کارفرما تقاضای پروپزال و به عبارت دیگر پیشنهاد اولیه انجام طرح می کند و در مورد پروژه های دانشگاهی و پایان نامه ها نیز، قبل از شروع کار پایان نامه، می بایست پروپزال تدوین و در کمیته های پژوهشی، تصویب گردد.

در پروپزال، مواردی همچون عنوان کار، بیان موضوع و مسئله اصلی تحقیق، سوالات، فرضیات و اهداف اصلی و فرعی، ضرورت انجام طرح، پیشینه پژوهشی، روش کار و جامعه و نمونه آماری و روش و ابزار گردآوری اطلاعات، روش تحلیل و منابع و ماخذ و از تیترهای اصلی می باشند. در واقع با تهیه پروپزال، موضوعی خاص مطرح شده و خلاها و کمبودهایی که در تحقیقات پیشین مشاهده می گردد و تحقیق مدنظر در صدد رفع آن بر خواهد آمد، مطرح می شود.

با ارائه یک پروپزال فنی و علمی، راه برای انجام طرح هموار می گردد. لذا یکی از خدمات اصلی شرکت تدبیرسازان، مشاوره و تدوین پروپزال و طرح اولیه پروژه های تحقیقاتی و دانشگاهی می باشد.

ابتدا می بایست نوع تحقیق مشخص شود. یکی از موارد زیر باید بعنوان نوع تحقیق انتخاب شود :

تحقیق بنیادی:

این تحقیقات که گاه تحقیقات مبنایى یا پایه‌اى خوانده مى‌شود، در جستجوى کشف حقایق و واقعیت‌ها و شناخت پدیده‌ها و اشیا بوده، که مرزهاى دانش عمومى بشر را توسعه مى‌دهند و قوانین علمى را کشف نموده، به تبیین ویژگى‌ها و صفات یک واقعیت مى‌پردازند. دراین تحقیقات ممکن است نظریه‌اى انشا شود یا اصول، فرضیه‌ها یا قضایاى نظریه‌اى مورد آزمایش قرار گیرد. در این نوع تحقیق، پژوهشگر توجهی به قابل استفاده بودن نتایج حاصل، در مسایل زندگی ندارد. اگرچه در بیشتر موارد کشف حقایق حاصل از این نوع تحقیقات ممکن است در زمان انجام تحقیق، کاربردی نداشته و مورد توجه قرار نگیرد ولی اغلب پس از گذشت مدتی نتایج تحقیقات بنیادی به صورت کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تحقیق بنیادی تجربی:

در این تحقیقات داده‌ها و اطلاعات اولیه با استفاده از روش‌هاى آزمایش، مشاهده، مصاحبه و گردآورى مى‌شود و با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌هاى آمارى و معیارهاى پذیرفته شده مورد تجزیه‌وتحلیل قرار مى‌گیرد. البته عقل و فکر محقق در نحوه ی بکارگیرى روش‌ها و نیز تحلیل نتایج بدست ‌آمده سهم زیادى دارد.

تحقیق بنیادی نظری:

در این تحقیقات اطلاعات و مواد اولیه ی تحلیل به روش کتابخانه‌اى گردآورى مى‌شود و سپس با روش‌هاى مختلف استدلال مورد تجزیه و تحلیل عقلانى قرار گرفته، نتیجه‌گیرى مى‌شود.

تحقیق کاربردی :

این تحقیقات با استفاده از زمینه و بستر شناختى و معلوماتى که از طریق تحقیقات بنیادى فراهم شده براى رفع نیازمندى‌هاى بشر و بهبود و بهینه‌سازى ابزارها، روش‌ها، اشیا و الگوها در جهت توسعه ی رفاه و آسایش و ارتقاى سطح زندگى انسان مورد استفاده قرار مى‌گیرند. برخی از صاحبنظران معتقدند که تحقیق کاربردی همان تحقیق بنیادی است، با این تفاوت که علاوه بر بدست آوردن دانش علمی یا فنی جدید، از ابتدا برای رسیدن به هدف عملی مشخص جهت داده می شود و نتایج آن اساسا برای بهبود وضعیت موجود به کار گرفته می شود.

تحقیق عملی :

نوعى تحقیق کاربردى است که خصلت محلى و موضعى دارد و معمولاً خاصیت تعمیم‌پذیرى زیاد ندارد. هدف اصلی پژوهش در عمل، حل مسئله خاص بوده و کمک به توسعه علم نیست. این تحقیقات نیز بر داده‌هاى تحقیقات بنیادى تکیه دارند؛ زیرا از معلومات و قوانین آنها استفاده مى‌شود.

برچسب ها : پروپوزال , پرپوزال , پایان نامه , پایان نامه ارشد , پایان نامه فوق لیسانی , ÷ایان نامه , گردشگری , جهانگردی , توریسم , مقاله علمی , پروپوزال توریسم , موضوع پروپوزال , موضوع پایان نامه ,

ادامه مطلب ... نظرات :


صفحات جانبی
نویسندگان
کلمات کلیدی
÷ایان نامه جغرافیا و گردشگری پایان نامه فروش پایان نامه برنامه ریزی توریسم جغرافیا تکنیک تاپسیس پروژه تاپسیس توریسم پروژه و پایان نامه جهانگردی و توریسم و گردشگری مدیریت گردشگری جغرافیا و برنامه ریزی توریسم پروژه گردشگری پایان نامه جغرافیا پروپزال گردشگری نوین گردشگری و اقتصاد پایان نامه توریسم و گردشگری و جهانگردی برنامه ریزی توریسم خرید پروژه های دانشگاهی گردشگری اکوتوریسم آب مدیریت جهانگردی برنامه ریزی گردشگری پایان نامه توریسم نرم افزار تاپسیس مهمان نوازی و توریسم مفاهیم گردشگری انجام پایان نامه گردشگری مقاله گردشگری پروپوزال پایان نامه مدیریت جهانگردی پایان نامه جهانگردی پایان نامه ارشد جهانگردی اقتصاد گردشگری آب و توریسم پایان نامه ارشد توریسم گردشگری رویدادها topsis بازاریابی گردشگری اقتصاد سبز پایان نامه ارشد جغرافیا توریسم توسعه گردشگری برنامه ریزی جهانگردی جایگاه صنعت گردشگری در اقتصاد پرپوزال پروژه دانشجویی پایان نامه گردشگری تاپسیس

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

انجام پروژه های دانشجویی در مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد رشته های مدیریت جهانگردی،جغرافیا و برنامه ریزی توریسم،برنامه ریزی توریسم -گردشگری منطقه ای،جغرافیا و برنامه ریزی روستایی،جغرافیا و برنامه ریزی شهری،جغرافیا و اقلیم،جغرافیای سیاسی،جغرافیا و ....
با قیمت توافقی و در اسرع وقت

تماس با ما:
09376340204
E-MAIL : TOURISM.PROJECT@YAHOO.COM

    ایجاد کننده وبلاگ : ص الف


تبلیغات
  • طراحی قالب توسط پارس تولز
  • ParsTools.Com
.CopyRight © 2010 - 2011 tourismproject Group , All Rights Reserved ©