تبلیغات
انجام پایان نامه های گردشگری

 انجام پایان نامه های گردشگری

» گردشگری الکترونیک و تاثیر رسانه ها ( سه شنبه 23 خرداد 1396 )
» انجام پایان نامه های گردشگری با بهترین کیفیت توسط گروه TourismProject ( دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 )
» گردشگری و غذا ( چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 )
» انجام پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی توریسم و جغرافیا ( سه شنبه 29 فروردین 1396 )
» جزوات آموزشی و منابع دکتری گردشگری ( شنبه 9 بهمن 1395 )
» تسهیلات و امکانات توریسم ( سه شنبه 7 دی 1395 )
» تعاریف انگاره‌ی مقصد ( شنبه 20 آذر 1395 )
» طرح توجیهی اماکن گردشگری ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» اقتصاد سبز در گردشگری ( پنجشنبه 13 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه های گردشگری و جغرافیا با بهترین قیمت ها ( سه شنبه 11 آبان 1395 )
» دریای خزر و توریسم دریایی ( یکشنبه 9 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه های ترم ۹۵۱ ( سه شنبه 4 آبان 1395 )
» روایی و پایایی پرسشنامه ( شنبه 1 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه گردشگری ( دوشنبه 26 مهر 1395 )
» موضوعات پایان نامه های گردشگری ( چهارشنبه 10 شهریور 1395 )
» برندسازی و ارزش ویژه برند ( پنجشنبه 13 خرداد 1395 )
» مراحل انجام پایان نامه ها در Tourism Project ( جمعه 10 اردیبهشت 1395 )
» تعریف گردشگری سلامت و توریسم درمانی ( یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 )
» اگروتوریسم رهیافتی جهت توسعه‌ی اقتصاد ( یکشنبه 22 فروردین 1395 )
» تکنیک و نرم افزار تاپسیس ( یکشنبه 2 اسفند 1394 )
تبلیغات

اقتصاد سبز در گردشگری

نویسنده: ص الف پنجشنبه 13 آبان 1395 دسته بندی : انجام پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی توریسم ,

 امروزه گردشگری مثل دیگر صنایع با چالشهای مرتبط پایداری بسیاری مثل انرژی ، انتشار گازهای گلخانه‌ای، مصرف آب ، مدیریت پسماند، فقدان تنوع زیستی ، و مدیریت موثر میراث فرهنگی روبروست. برای غلبه بر این چالش ها، گردشگری برای تبدیل خود به یک اقتصاد سبز باید از اصول گردشگری پایدار پیروی کند. واژه‌ی گردشگری پایدار از مفهوم کلی توسعه‌ی پایدار ریشه گرفته است که تامین نیازهای حال بدون از بین بردن توان نسل آتی برای تامین نیازهای خود تعریف می شود. این مفهوم اولین بار در سال1987 توسط براتلند انتشار یافت. پیدایش مفهوم گردشگری پایدار در سال 1987 اثبات می کند که گردشگری صنعتی پیشوا در توسعه‌ی پایداری و اقتصاد سبز است. علاوه بر این طبیعت گردی، گردشگری روستایی، و در دهه های اخیر ژئوتوریسم ، محصولاتی است که پایداری را توسعه می دهد و به عنوان گردشگری سبز شناخته می شود.

اقتصاد سبز در گردشگری

مفهوم اقتصاد سبز جایگزین گردشگری پایدار نیست .برای تبدیل شدن به یک اقتصاد سبز شرایط تسهیل کننده‌ی خاصی مورد نیاز است که شامل مقررات ملی، سیاست ها ، یارانه ها و مشوق ها ، بازارهای بین المللی و زیرساخت های قانونی و پروتکل های تجارت و حمایت می شود. در سطح ملی برخی از این شرایط عبارتند از : تغییرات سیاست مالی ، اصلاح و کاهش یارانه های مضر زیست محیطی، به کارگیری ابزار جدید مبتنی بر بازار، اختصاص سرمایه گذاری های عمومی به بخش های سبز کلیدی، بهسازی قوانین و مقررات زیست محیطی و اجرای آنها. تبدیل شدن به اقتصاد سبز به طور قابل توجهی در ملل مختلف متفاوت است و در هر کشوری بستگی به ویژگیهایی نظیر سرمایه‌ی انسانی و طبیعی و هم چنین سطح توسعه یافتگی دارد. با آگاهی روزافزون از نیاز و ارزش حفظ دارایی های منحصر به فرد طبیعی، فرهنگی و اجتماعی مقاصد، در هر دو بخش دولتی و خصوصی انگیزه هایی به سرمایه گذاری در ایجاد گردشگری پایدارتر وجود دارد.سرمایه‌گذاری در گردشگری پایدار هم مزایای زیست محیطی دارد و هم فرصت هایی برای تولید بازده قابل توجه به ویژه در زمینه های زیر :

·        انرژی

در هتل ها و اقامتگاه ها محدوده‌ی قابل توجهی برای سرمایه گذاری در بخش امکانات و خدمات با انرژی کارامد وجود دارد که شامل بهبود در سیستم های خنک کننده ، تهویه و گرمایش ، تلویزیون و سیستم های ویدئویی، رختشوی خانه و سرو غذا است. این گونه سرمایه گذاری ها اغلب با افزایش هزینه انرژی ، جریمه‌ی احتمالی کربن، انتظارات رو به افزایش مشتریان ، پیشرفت های تکنوژی و فن آوری در کاهش انتشار کربن و در برخی موارد مشوق های دولتی رهبری می شود.

·        آب

برنامه های مدیریت و بهره وری آب و سرمایه گذاری در تکنولوژی های صرفه جویی آب در اتاق ها ، تسهیلات و جاذبه ها ، هزینه ها را کاهش می دهد. بهبود مدیریت و صرفه جویی بیشتر امکان افزایش تعداد بازدید کننده / اتاق با وجود آب محدود در مقصد را می دهد. سرمایه گذاری در سیستم های صرفه جویی در آب، استفاده مجدد از آب و جمع آوری آب باران و سیستم های مدیریتی می تواند سبب کاهش حجم آب مصرفی هر مهمان به میزان حدود یک چهارم در هر شب شود(فورچونی و دیگران،2008).

·        پسماند

سطح پایین تر تولید زباله موجب بازگشت مالی بهتر برای بازیگران بخش خصوصی خواهد شد و این در حالیست که مدیریت بهتر پسماند فرصت های جدید شغلی ایجاد می کند و جذابیت مقصد را افزایش می دهد.

·        تنوع زیستی

انتظار مهمانان برای حفظ و حراست منابع طبیعی که از آنها بهره میبرند توسط گردانندگان تور،موجب تغییرات عمده ای در صنعت گردشگری شده است. سیاست های گردشگری به احتمال زیاد نسبت به حفاظت موثر از اکوسیستم های حساس متمایل می‌شود.حفاظت و مرمت،سرمایه‌گذاری پرسود و کم‌هزینه‌ای برای خدمات نگهداری اکوسیستم‌ها ایجاد می‌کند.برچسب ها : پایان نامه گردشگری , انجام پایان نامه , اقتصاد گردشگری , توریسم , اقتصاد سبز , بازاریابی گردشگری , برنامه ریزی گردشگری ,

ادامه مطلب ... نظرات :


صفحات جانبی
نویسندگان
کلمات کلیدی
مهمان نوازی و توریسم اقتصاد سبز پایان نامه ارشد جغرافیا توریسم جغرافیا و گردشگری توریسم انجام پایان نامه پروپزال پایان نامه ارشد توریسم پروژه تاپسیس توسعه گردشگری پایان نامه برنامه ریزی گردشگری تاپسیس جغرافیا پایان نامه توریسم و گردشگری و جهانگردی فروش پایان نامه برنامه ریزی توریسم مفاهیم گردشگری پروپوزال برنامه ریزی جهانگردی جغرافیا و برنامه ریزی توریسم مدیریت جهانگردی topsis پایان نامه مدیریت جهانگردی گردشگری رویدادها مقاله گردشگری جهانگردی اکوتوریسم خرید پروژه های دانشگاهی گردشگری برنامه ریزی توریسم پروژه گردشگری تکنیک تاپسیس بازاریابی گردشگری مدیریت گردشگری پایان نامه ارشد پروژه دانشجویی اقتصاد گردشگری پایان نامه گردشگری گردشگری و اقتصاد پایان نامه جغرافیا پروژه و پایان نامه جهانگردی و توریسم و گردشگری پایان نامه توریسم گردشگری آب و توریسم پرپوزال گردشگری نوین نرم افزار تاپسیس پایان نامه جهانگردی آب ÷ایان نامه جایگاه صنعت گردشگری در اقتصاد

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

انجام پروژه های دانشجویی در مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد رشته های مدیریت جهانگردی،جغرافیا و برنامه ریزی توریسم،برنامه ریزی توریسم -گردشگری منطقه ای،جغرافیا و برنامه ریزی روستایی،جغرافیا و برنامه ریزی شهری،جغرافیا و اقلیم،جغرافیای سیاسی،جغرافیا و ....
با قیمت توافقی و در اسرع وقت

تماس با ما:
09376340204
E-MAIL : TOURISM.PROJECT@YAHOO.COM

    ایجاد کننده وبلاگ : ص الف


تبلیغات
  • طراحی قالب توسط پارس تولز
  • ParsTools.Com
.CopyRight © 2010 - 2011 tourismproject Group , All Rights Reserved ©