تبلیغات
انجام پایان نامه های گردشگری

 انجام پایان نامه های گردشگری

» گردشگری الکترونیک و تاثیر رسانه ها ( سه شنبه 23 خرداد 1396 )
» انجام پایان نامه های گردشگری با بهترین کیفیت توسط گروه TourismProject ( دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 )
» گردشگری و غذا ( چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 )
» انجام پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی توریسم و جغرافیا ( سه شنبه 29 فروردین 1396 )
» جزوات آموزشی و منابع دکتری گردشگری ( شنبه 9 بهمن 1395 )
» تسهیلات و امکانات توریسم ( سه شنبه 7 دی 1395 )
» تعاریف انگاره‌ی مقصد ( شنبه 20 آذر 1395 )
» طرح توجیهی اماکن گردشگری ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» اقتصاد سبز در گردشگری ( پنجشنبه 13 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه های گردشگری و جغرافیا با بهترین قیمت ها ( سه شنبه 11 آبان 1395 )
» دریای خزر و توریسم دریایی ( یکشنبه 9 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه های ترم ۹۵۱ ( سه شنبه 4 آبان 1395 )
» روایی و پایایی پرسشنامه ( شنبه 1 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه گردشگری ( دوشنبه 26 مهر 1395 )
» موضوعات پایان نامه های گردشگری ( چهارشنبه 10 شهریور 1395 )
» برندسازی و ارزش ویژه برند ( پنجشنبه 13 خرداد 1395 )
» مراحل انجام پایان نامه ها در Tourism Project ( جمعه 10 اردیبهشت 1395 )
» تعریف گردشگری سلامت و توریسم درمانی ( یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 )
» اگروتوریسم رهیافتی جهت توسعه‌ی اقتصاد ( یکشنبه 22 فروردین 1395 )
» تکنیک و نرم افزار تاپسیس ( یکشنبه 2 اسفند 1394 )
تبلیغات

آب و نقش آن در توریسم

آب و توریسم


آب همواره نقش مهمی در فعالیتهای بشر داشته است.از نظر تاریخی،اروپاییان در گذشاه سروکار زیادی با فعالیتهای مبتنی بر آب داشته اند.این مسئله به رومی های باستان بر می گردد.

منابع آبی نقش به سزایی در تفریح و گردشگری ایفا می کنند.پیک نیک در کنار رودخانه ها و دریاچه ها،استفاده از چشمه های آب معدنی،دیدار از سواحل دریایی،قایق رانی و غیره همگی از جمله تفریحاتی است که افراد برای گذران اوقات فراغت خود بر می گزینند.در طول تاریخ کناره های دریا محبوب ترین نقاط برای گردشگری بوده اند.

آب همواره نقش مهمی در فعالیت‌های فراغتی بشر داشته‌است. از نظر تاریخی، اروپاییان در گذشته سرو کار زیادی با فعالیت‌های مبتنی بر‌آن داشته اند. این مسئله به رومی‌های باستان برمی‌گردد. ریان معتقد است که رومیان از طبقات بالای اجتماعی، در طول تابستان برای رهایی از گرما به خانه‌های دومشان که در کنار دریا قرارداشت می‌رفتند.همچنین شواهد و آثار فراوانی از اهمیت آبهای معدنی و گرم نزد ایرانیان وجود دارد.دهخدا(1373) معتقد است که بوعلی سینا این مناطق را به (( آسایشگاه های معنوی، چشمه‌های درمانی و آبهای گرم)) تقسیم کرده و نحوه استفاده از هر دسته را مورد بررسی قرارداده است. پیش از آن نیز یادگارهای باقی مانده در شهر نیشابور نشان دهنده‌ نظام کانال کشی سنگی برای انتقال آب چشمه معدنی به نزدیکی معبد آناهیتاست. این وضعیت یادآور موقعیت چشمه قدیمی مرانودر ایتالیا است که از قدمتی 5 هزار ساله برخوردار است. چشمه‌های معدنی مناطق مختلف ایران دارای بیش از 30 عنصر مختلف از قبیل منیزیم، سولفور، کلسیم و غیره است و برخی از آنها از خواص رادیو‌اکتیویته برخورداند.

منابع آبی :

آب در طبیعت به صورت‌های مختلف وجود دارد که به طور کلی می‌توان آن را به دو دسته تقسیم نمود: آبهای سطحی وآبهای زیرزمینی.

آبهای سطحی:

آبهای سطحی از آن مقدار آب باران تشکیل می‌شود که خاک قادر به جذب آنها نیست و یا پس از نفوذ در زمین به صورت چشمه‌سارها و امثال آن از زمین خارج می‌شود و جویبارها و رودها و غیره را ایجاد می‌کند و یا دریاچه‌ها و دریاها را تشکیل داده یا آنها را تکمیل می‌کند. بنابراین آبهای سطحی را به نوبه خود می‌توان به دو دسته تقسیم نمود: آبهای جاری و آبهای راکد.

آب‌های جاری آب‌هایی است که ابتدا و انتهای آنها قابل رویت بوده، حرکت مولکول‌های آب به طور منظم در یک جهت است به طوری که هیچگاه به نقطه مبدا برنگردد مانند جوی‌ها، نهرها، رودها، شط‌ها.

آب‌های سطحی راکد آب‌هایی هستند که از هر طرف، ساحل آن را احاطه کرده و مولکول‌های آب، زمانی کم و بیش طولانی در منطقه‌ای ساکن می‌شودولی بر اثر باد و گاهی نیز به علل دیگر تغییر مکان می‌دهد.از این دسته می‌توان به دریاها و دریاچه‌ها اشاره نمود.

آبهای زیر زمینی:

قسمتی از آب حاصل از بارندگی در سطح کره زمین به داخل زمین نفوذ می‌کند. این آب نفذی سر انجام به طبقه غیر قابل نفوذ برخورد می‌کند و در آنجا جمع می‌شود و آب زیرزمینی را تشکیل می‌دهد.

اشکال مختلف منابع آبی:

 منابع به شکل‌های مختلفی در طبیعت یافت می‌شوند. دریاها و دریاچه‌ها، رودخانه‌ها، آبشارها، مناظر و چشم‌اندازهای بدیع به وجود آورده و علاوه بر مصارف و فواید بیشماری که در حیات و رفع نیازهای اولیه بشر دارند، طبیعت را به مکانی مفرح و آرامش بخش برای تفریح و تفرج بدل نموده‌اندبرچسب ها : آب , توریسم , آب و توریسم , گردشگری , پایان نامه توریسم , جهانگردی , جغرافیا ,

ادامه مطلب ... نظرات :


صفحات جانبی
نویسندگان
کلمات کلیدی
برنامه ریزی گردشگری پایان نامه توریسم برنامه ریزی جهانگردی گردشگری جغرافیا و گردشگری خرید پروژه های دانشگاهی گردشگری آب جهانگردی اقتصاد سبز پرپوزال پایان نامه توریسم و گردشگری و جهانگردی پایان نامه جغرافیا انجام پایان نامه اکوتوریسم تکنیک تاپسیس آب و توریسم پایان نامه ارشد پروژه گردشگری پایان نامه گردشگری نرم افزار تاپسیس تاپسیس پایان نامه ارشد توریسم جغرافیا جایگاه صنعت گردشگری در اقتصاد پروژه دانشجویی پروپزال اقتصاد گردشگری گردشگری رویدادها مفاهیم گردشگری جغرافیا و برنامه ریزی توریسم ÷ایان نامه مقاله گردشگری بازاریابی گردشگری مدیریت گردشگری پروژه تاپسیس پایان نامه گردشگری نوین پایان نامه مدیریت جهانگردی پروپوزال پایان نامه جهانگردی فروش پایان نامه برنامه ریزی توریسم برنامه ریزی توریسم مهمان نوازی و توریسم پروژه و پایان نامه جهانگردی و توریسم و گردشگری مدیریت جهانگردی پایان نامه ارشد جغرافیا توریسم توریسم topsis توسعه گردشگری گردشگری و اقتصاد

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

انجام پروژه های دانشجویی در مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد رشته های مدیریت جهانگردی،جغرافیا و برنامه ریزی توریسم،برنامه ریزی توریسم -گردشگری منطقه ای،جغرافیا و برنامه ریزی روستایی،جغرافیا و برنامه ریزی شهری،جغرافیا و اقلیم،جغرافیای سیاسی،جغرافیا و ....
با قیمت توافقی و در اسرع وقت

تماس با ما:
09376340204
E-MAIL : TOURISM.PROJECT@YAHOO.COM

    ایجاد کننده وبلاگ : ص الف


تبلیغات
  • طراحی قالب توسط پارس تولز
  • ParsTools.Com
.CopyRight © 2010 - 2011 tourismproject Group , All Rights Reserved ©