تبلیغات
انجام پایان نامه های گردشگری

 انجام پایان نامه های گردشگری

» گردشگری الکترونیک و تاثیر رسانه ها ( سه شنبه 23 خرداد 1396 )
» انجام پایان نامه های گردشگری با بهترین کیفیت توسط گروه TourismProject ( دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 )
» گردشگری و غذا ( چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 )
» انجام پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی توریسم و جغرافیا ( سه شنبه 29 فروردین 1396 )
» جزوات آموزشی و منابع دکتری گردشگری ( شنبه 9 بهمن 1395 )
» تسهیلات و امکانات توریسم ( سه شنبه 7 دی 1395 )
» تعاریف انگاره‌ی مقصد ( شنبه 20 آذر 1395 )
» طرح توجیهی اماکن گردشگری ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» اقتصاد سبز در گردشگری ( پنجشنبه 13 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه های گردشگری و جغرافیا با بهترین قیمت ها ( سه شنبه 11 آبان 1395 )
» دریای خزر و توریسم دریایی ( یکشنبه 9 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه های ترم ۹۵۱ ( سه شنبه 4 آبان 1395 )
» روایی و پایایی پرسشنامه ( شنبه 1 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه گردشگری ( دوشنبه 26 مهر 1395 )
» موضوعات پایان نامه های گردشگری ( چهارشنبه 10 شهریور 1395 )
» برندسازی و ارزش ویژه برند ( پنجشنبه 13 خرداد 1395 )
» مراحل انجام پایان نامه ها در Tourism Project ( جمعه 10 اردیبهشت 1395 )
» تعریف گردشگری سلامت و توریسم درمانی ( یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 )
» اگروتوریسم رهیافتی جهت توسعه‌ی اقتصاد ( یکشنبه 22 فروردین 1395 )
» تکنیک و نرم افزار تاپسیس ( یکشنبه 2 اسفند 1394 )
تبلیغات

رابطه گردشگری و محیط

نویسنده: ص الف چهارشنبه 15 آبان 1392 دسته بندی : پاورقیهای توریسم ,

محیط به عنوان یکی از ارکان اصلی جریان گردشگری محسوب می شود از این رو گردشگری محیط(در ابعاد انسانی و طبیعی) بطور متقابل به هم وابسته می باشند. محیط بسیاری از جنبه ها را شکل می دهد و پیشبرد توسعه گردشگری به کیفیت محیط مورد بازدید وابسته است. علاوه بر آن پروژه های گردشگری در مراحل مختلف همچون انتخاب و تعیین محل، ایجاد امکانات دسترسی به محل های مورد نظر، احداث هتل ها، مهیا نمودن تأسیسات زیربنایی همگی در رابطه با محیط بوده و توجه به ابعاد محیطی در پروژه های گردشگری در اولویت قرار دارد.

با گسترش گردشگری  استفاده از محیط برای بهره برداری نیز افزایش خواهد یافت و لاجرم برای بهره برداری بیشتر مرتبا مورد پردازش قرار گرفته و بازساخت محیطی مداومی را پشت سر می گذارد بازساختهای محیطی با رویکرد به دورنمایی گردشگر در سطوح بالاتر کیفیت تجربه گردشگری را مد نظر داشته و با بی توجهی به کنش های محیطی، تنها سود آوری آن را مورد توجه قرار می دهند


منابع مورد نیاز گردشگر عبارتند از:

1-  منابع طبیعی؛ مانند آب و هوای مناسب، عوارض مختلف زمین(توپوگرافی) مانند کوه ها و تپه ها، دریاچه ها، سواحل و مجموعه گیاهان و جانوران.

2- منابع اجتماعی و فرهنگی؛ مانند فعالیتها و جلوه های هنری جشنواره و دیگر موارد انسانی که شکل دهند، فرهنگ محیطی است.

3- منابع دارای ویژگی های اقتصادی؛ که برطرف کننده نیازهای خدماتی، تسهیلاتی و رفاهی گردشگران در محیط مقاصد گردشگری می باشند.

پیرامون پردازش این منابع محیطی و برای پاسخگویی به خواست گردشگران در چارچوب بازساختهای محیطی است که درهمه کشورهای جهان میهمانسرای بزرگ و مجهز، شبکه عظیم راههای هوایی، دریایی و زمینی، فرودگاه، تأسیسات تفریحی در مراکز شهری و روستایی، در کنار دریا و رودخانه ها و کرانه کوهها ایجاد شده است، این خود سبب شده است که هر محلی که مورد توجه گردشگران قرار گرفته از نظر محیطی دچار تغییرات و گاهی چالش شوند تغییرات محیطی ناشی از گردشگری می تواند پیامد منفی و مثبتی به دنبال داشته باشد.

پیرامون پیامدهای مثبت بیشتر به کارآمد گردشگری برای حفظ محیط زیست و افزایش سطح رفاه ساکنان محلی تاکید می کند به گونه ای که بنابر اظهار نظر سازمان جهانی جهانگردی می توان موارد زیر را در چارچوب پیامدهای مثبت گردشگری در یک محیط برشمرد البته در صورتی که از طریق برنامه ریزی و آمایش سرزمینی اقدام شود.

گردشگری حفاظت از منابع طبیعی مهم و حیات وحش که شامل مواردی از قبیل محیط زیست دریایی، توسعه پارکها و زیستگاه های ملی و منطقه ای شود را توجیه نموده و آنرا تامین مالی می نماید زیرا این موارد عمده ترین جاذبه ها برای گردشگران به شمار می رود.

گردشگری حفاظت از اماکن باستانی و تاریخی که جاذبه های گردشگری هستند را توجیه نموده و آنرا تامین مالی می کند حتی بخش های تاریخی داخل شهرها و شهرکها به دلیل بهره برداری گردشگری مورد حفاظت و توسعه قرار می گیرند. گردشگری به بهبود کیفیت محیط زیست منطقه کمک می نماید زیرا که گردشگران علاقمند بازدید از مناطق جذاب، پاکیزه و بدور از آلودگی هستند گردشگری محرکهایی را برای پاکیزه نگه داشتن محیط زیست فراهم می کند البته در صورتی که دولتها و نظام های حاکم برنامه ریزی اصولی و مبنایی داشته باشند، از دیگر پیامدهای مثبت توسعه گردشگری بهبود خدمات و امکانات اجتماعی، موجه ساختن توجه و حفظ الگوهای فرهنگی در زمینه موسیقی، تئاتر، لباس، هنر و صنایع دستی، ایجاد غرور و مباهات نسبت به فرهنگ محلی، ایجاد امکان مبادلات فرهنگی میان جوامع مختلف، افزایش سرزندگی و طراوت در جوامع، ممانعت از مهاجرت روستائیان با ایجاد مشاغل در مناطق روستایی و تقویت فرهنگها و سنت ها اشاره داشت

از پیامدهای منفی توسعه گردشگری بر محیط پیرامون، در صورتی که راهکارها و سیاست گذاری های مناسب صورت نگیرد، می توان به ایجاد آلودگی های صوتی و بصری، آلودگی آب و هوا، مشکلات دفع زباله، اکولوژی فرسایش خاک، جاری شدن سیل، بروز خسارت به آثار باستانی و تاریخی، مشکلات استفاده از زمین و تخریب سواحل اشاره کرد.

همچنین توسعه گردشگری ممکن است نشت درآمدهای ارزی،تحمیل مالیات های جدید به جامعه جهت توسعه زیرساختها، افزایش قیمت کالاهای اساسی، خدمات، زمین و ساختمان، وابستگی اقتصادی و ... را در پی داشته باشد.

از بین رفتن آرامش مردم محلی، افت فرهنگی و از دست رفتن هویت فرهنگی و بروز ناهنجاری های اجتماعی نیز در زمره آثار منفی توسعه گردشگری است.
برچسب ها : گردشگری و محیط , پایان نامه گردشگری , اقلیم و توریسم , منابع پایان نامه گردشگری , پروژه کارشناسی گردشگری , پایان نامه توریسم و جهانگردی , مقاله گردشگری و جهانگردی و توریسم ,

ادامه مطلب ... نظرات :


صفحات جانبی
نویسندگان
کلمات کلیدی
تکنیک تاپسیس توسعه گردشگری مفاهیم گردشگری مهمان نوازی و توریسم خرید پروژه های دانشگاهی گردشگری پایان نامه ارشد جهانگردی جغرافیا و گردشگری پایان نامه گردشگری برنامه ریزی توریسم بازاریابی گردشگری پروپزال پایان نامه ارشد جغرافیا توریسم پایان نامه مدیریت جهانگردی گردشگری گردشگری و اقتصاد پایان نامه توریسم مدیریت گردشگری اقتصاد گردشگری پروپوزال پروژه گردشگری پروژه تاپسیس پایان نامه توریسم و گردشگری و جهانگردی تاپسیس پرپوزال جغرافیا و برنامه ریزی توریسم آب پایان نامه ارشد توریسم ÷ایان نامه گردشگری نوین مقاله گردشگری جایگاه صنعت گردشگری در اقتصاد پروژه دانشجویی پایان نامه اکوتوریسم نرم افزار تاپسیس پایان نامه جهانگردی اقتصاد سبز گردشگری رویدادها مدیریت جهانگردی برنامه ریزی جهانگردی پروژه و پایان نامه جهانگردی و توریسم و گردشگری انجام پایان نامه آب و توریسم توریسم topsis فروش پایان نامه برنامه ریزی توریسم جغرافیا برنامه ریزی گردشگری پایان نامه جغرافیا

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

انجام پروژه های دانشجویی در مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد رشته های مدیریت جهانگردی،جغرافیا و برنامه ریزی توریسم،برنامه ریزی توریسم -گردشگری منطقه ای،جغرافیا و برنامه ریزی روستایی،جغرافیا و برنامه ریزی شهری،جغرافیا و اقلیم،جغرافیای سیاسی،جغرافیا و ....
با قیمت توافقی و در اسرع وقت

تماس با ما:
09376340204
E-MAIL : TOURISM.PROJECT@YAHOO.COM

    ایجاد کننده وبلاگ : ص الف


تبلیغات
  • طراحی قالب توسط پارس تولز
  • ParsTools.Com
.CopyRight © 2010 - 2011 tourismproject Group , All Rights Reserved ©