تبلیغات
انجام پایان نامه های گردشگری

 انجام پایان نامه های گردشگری

» گردشگری الکترونیک و تاثیر رسانه ها ( سه شنبه 23 خرداد 1396 )
» انجام پایان نامه های گردشگری با بهترین کیفیت توسط گروه TourismProject ( دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 )
» گردشگری و غذا ( چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 )
» انجام پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی توریسم و جغرافیا ( سه شنبه 29 فروردین 1396 )
» جزوات آموزشی و منابع دکتری گردشگری ( شنبه 9 بهمن 1395 )
» تسهیلات و امکانات توریسم ( سه شنبه 7 دی 1395 )
» تعاریف انگاره‌ی مقصد ( شنبه 20 آذر 1395 )
» طرح توجیهی اماکن گردشگری ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» اقتصاد سبز در گردشگری ( پنجشنبه 13 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه های گردشگری و جغرافیا با بهترین قیمت ها ( سه شنبه 11 آبان 1395 )
» دریای خزر و توریسم دریایی ( یکشنبه 9 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه های ترم ۹۵۱ ( سه شنبه 4 آبان 1395 )
» روایی و پایایی پرسشنامه ( شنبه 1 آبان 1395 )
» انجام پایان نامه گردشگری ( دوشنبه 26 مهر 1395 )
» موضوعات پایان نامه های گردشگری ( چهارشنبه 10 شهریور 1395 )
» برندسازی و ارزش ویژه برند ( پنجشنبه 13 خرداد 1395 )
» مراحل انجام پایان نامه ها در Tourism Project ( جمعه 10 اردیبهشت 1395 )
» تعریف گردشگری سلامت و توریسم درمانی ( یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 )
» اگروتوریسم رهیافتی جهت توسعه‌ی اقتصاد ( یکشنبه 22 فروردین 1395 )
» تکنیک و نرم افزار تاپسیس ( یکشنبه 2 اسفند 1394 )
تبلیغات

گردشگری پزشکی

نویسنده: ص الف سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 دسته بندی : پاورقیهای توریسم ,

گردشگری پزشکی    

گردشگری پزشكی گونه ای از گردشگری محسوب می شود كه گردشگران برای علاج بیمای خود به كشور دیگری سفر می كنند. این گونه گردشگری در دهه اخیر مخصوصا در زمینه جراحی پلاستیك رشد فزاینده و شایان توجهی داشته است. یكی از دلایل رشد گردشگری پزشكی را می توان كاهش هزینه و مدت زمان مورد انتظار برای عمل جراحی در كشور دیگر دانست. این نوع گردشگری در كشورهای در حال توسعه خصوصا كشورهای آسیایی مورد توجه قرار گرفته است. در دنیای امروز، گردشگران تنها بدنبال كسب لذت نیستند بلكه می خواهند در كنار لذت جویی و تفریح، منافعی نیز كسب كنند. گردشگران در دهه اخیر بیشتر به دنبال كسب سلامتی در سفرهای خود هستند و اصولا سعی می كنند مقاصدی را انتخاب كنند كه علاوه بر داشتن یك سری فاكتورها، سایت های آب درمانی نیز در آنجا وجود داشته باشد تا بتوانند از مسافرت خود حداكثر استفاده را داشته باشند.


زنان امریكایی برای استفاده از جدیدترین تكنولوژی دنیا و به روزترین نوع جراحی به هند سفر می كنند و برای 2 هفته در خانه های ساحلی آنجا اقامت می كنند. انگلیسی ها برای جراحی چشم به تایلند سفر می كنند و با پرداخت درصد كمی از هزینه ای كه باید در كشور خود برای این نوع جراحی پرداخت كنند، در تایلند خرج می كنند و حتی خانواده اش نیز به تایلند می آید و از امكانات تفریحی آنجا استفاده می كنند. امروزه فروش و ارائه خدمات پزشكی پیشرفته به افراد خارجی، در كشورهای در حال توسعه رشد بسیار زیادی داشته است.

اگرچه گردشگری پزشكی، هدفش سلامت و بهبود فرد است، اما گردشگری یك فعالیت اقتصادی است كه شامل تجارت در خدمات و ایجاد ارتباط بین 2 بخش پزشكی و گردشگری است. در گردشگری پزشكی می توان گفت كه هم بیمار و هم پزشك یا بیمارستان مقصد به دنبال كسب منفعت هستند. پزشك با دریافت پول خود به منفعت می رسد و گردشگر بیمار، علاوه بر بدست آوردن سلامتی، مقدار پولی را كه با انتخاب این مقصد ذخیره می كند، به منفعت دست می یابد. گردشگر كه به یك مقصد می آید فقط خود را مداوا نمی كند و تنها به بیمارستان پول نمی پردازد، بلكه یك بسته سفر كه شامل هزینه هواپیما، اقامت، و مدت زمانی كه باید پس از عمل جراحی در آن مقصد بماند را اتتخاب كرده و هزینه همه اینها را می پرازد.
گردشگرانی كه به مقصدی برای سلامت خود سفر می كنند، علاوه بر بدست آوردن سلامت خود، با كشورهای دیگر و فرهنگ های بیگانه آشنا می شوند. به حسابی می توان گفت كه در گردشگری سلامت، معالجه با استفاده از تكنولوژی جهان اول با قیمت جهان سوم انجام می گیرد و این به عنوان یك شعار معروف شده است.
اگر چه تجارت گردشگری سلامت در مقایسه با دیگر انواع تجارت خدمات بسیار كوچك است اما نمی توان آن را نادیده یا غیر مهم برشمرد، زیرا در كشورهای در حال توسعه ای همچون تایلند، هند و ... گردشگری سلامت، پر رشد ترین بخش بازار گردشگری محسوب می شود. سازمان سلامت جهانی این روند در حال رشد را دارای نتایج اقتصادی مثبت و مفیدی برای مقصد می داند. كشورهای مقصد نیازمند نیروی انسانی، ماهر، سرمایه گذاری، دانش و مهارت برای عرضه تسهیلات به گردشگران سلامت هستند.
گردشگری سلامت برای مقصد خصوصا كشورهای در حال توسعه به 2 عامل وابسته است:
1.تعداد بیماران خارجی
2.مقدار پولی كه در مقصد خرج می شود
برای رشد در عامل اول نیازمند زیرساخت های مناسب و بیمارستان و پزشك خبره هستیم و رشد در عامل دوم به عامل اول و ایجاد تسهیلات مناسب برای گردشگر و همراهان او هستیم.

حال با همه تفاسیر لازم می دانم كه مقداری نیز در مورد گردشگری سلامت ایران صحبت كنیم. در سال های گذشته در منطقه كیش، طرح ساخت بیمارستان برای گردشگری سلامت تا مقداری نیز پیاده سازی شد و ساخت بیمارستان به دلایلی نیمه كاره رها شد. دبی از این ایده سریع تقلید كرد و شروع به ساخت بیمارستان با هدف جذب گردشگر پرداخت و توانست در این راه موفق شود. هم اكنون كشورمان هم در زمینه هایی همچون چشم پزشكی فعالیت هایی می كند ولی متاسفانه به دلیل عدم مدیریت مناسب و نبود زیرساخت مناسب نتوانسته ایم آنطور كه باید و شاید به نتیجه مطلوب در این زمینه دست یابیم. هم اكنون كشورهای حوزه خلیج فارس برای بیمارستان های خود از پزشكان ایرانی استفاده می كنند، می توان گفت كه ما مواد مورد نیاز را داریم ولی عدم مدیریت باعث از دست رفتن این گونه گردشگری برای ایران شده است.
برچسب ها : خرید پروژه های دانشگاهی گردشگری , فروش پایان نامه برنامه ریزی توریسم , مهمان نوازی و توریسم , توریسم , گردشگری , جهانگردی , برنامه ریزی توریسم , برنامه ریزی گردشگری , برنامه ریزی جهانگردی , مدیریت جهانگردی , مدیریت گردشگری , گردشگری منطقه ای , جغرافیا و برنامه ریزی توریسم , مقاله توریسم , مقاله جهاگردی , مقاله گردشگری , پایان نامه توریسم , پایان نامه گردشگری , پایان نامه جهانگردی , جغرافیا , جغرافیا و برنامه ریزی روستایی , جغرافیا و برنامه ریزی شهری , جغرافیا و اقلیم , جغرافیای سیاسی , انجام پروپزال , پروپزال , پروپوزال كارشناسی ارشد , سایتهای مرتبط با توریسم , سایتهای مرتبط با گردشگری , سایتهای مرتبط با جهانگردی , مقاله رایگان , توریسم اسلامی , گردشگری نوین , گردشگری الکترونیک , گردشگری مجازی , tourism , حقوق گردشگران , گردشگران مسلمان , چکیده پایان نامه , موضوع پایان نامه , دریافت چکیده پایان نامه , دریافت چکیده , ویرایش پایان نامه , مشاوره برای پایان نامه , مشاوره پایان نامه , گردشگری سلامت , گردشگری پزشکی ,

ادامه مطلب ... نظرات :


صفحات جانبی
نویسندگان
کلمات کلیدی
گردشگری و اقتصاد انجام پایان نامه پایان نامه توریسم و گردشگری و جهانگردی برنامه ریزی جهانگردی گردشگری گردشگری رویدادها توسعه گردشگری جغرافیا و برنامه ریزی توریسم مدیریت جهانگردی آب توریسم جغرافیا مهمان نوازی و توریسم پایان نامه ارشد خرید پروژه های دانشگاهی گردشگری اکوتوریسم پروپزال پایان نامه ارشد توریسم نرم افزار تاپسیس پایان نامه گردشگری پایان نامه توریسم جغرافیا و گردشگری پروژه و پایان نامه جهانگردی و توریسم و گردشگری پایان نامه تاپسیس پروژه دانشجویی جهانگردی اقتصاد گردشگری پایان نامه مدیریت جهانگردی مقاله گردشگری ÷ایان نامه پایان نامه ارشد جغرافیا توریسم مفاهیم گردشگری پروژه گردشگری پایان نامه جغرافیا گردشگری نوین اقتصاد سبز بازاریابی گردشگری آب و توریسم فروش پایان نامه برنامه ریزی توریسم برنامه ریزی گردشگری پرپوزال topsis پایان نامه جهانگردی برنامه ریزی توریسم مدیریت گردشگری پروژه تاپسیس تکنیک تاپسیس جایگاه صنعت گردشگری در اقتصاد پروپوزال

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

انجام پروژه های دانشجویی در مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد رشته های مدیریت جهانگردی،جغرافیا و برنامه ریزی توریسم،برنامه ریزی توریسم -گردشگری منطقه ای،جغرافیا و برنامه ریزی روستایی،جغرافیا و برنامه ریزی شهری،جغرافیا و اقلیم،جغرافیای سیاسی،جغرافیا و ....
با قیمت توافقی و در اسرع وقت

تماس با ما:
09376340204
E-MAIL : TOURISM.PROJECT@YAHOO.COM

    ایجاد کننده وبلاگ : ص الف


تبلیغات
  • طراحی قالب توسط پارس تولز
  • ParsTools.Com
.CopyRight © 2010 - 2011 tourismproject Group , All Rights Reserved ©